Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podpolianske osvetové stredisko
http://www.vucbb.sk

Medzinárodný detský folklórny festival

Medzinárodný detský folklórny festival 2018 /foto: Pavel Albert/

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

logo festivalu

Medzinárodný detský folklórny festival vo Zvolene

MDFF organizujeme vo Zvolene od roku 2001. Prvé ročníky boli koncipované za účasti štyroch zahraničných a štyroch slovenských detských folklórnych súborov. Poslaním festivalu bolo spoznávať a prezentovať  tradičnú kultúru rôznych kútov Slovenska a rôznych národov Európy. Od roku 2010 festival organizujeme každý druhý rok a v rámci programov nechávame priestor prezentovať sa aj folklórnym kolektívom, ktoré zastupujú národnostné menšiny na Slovensku. V roku 2016 sa podujatia zúčastnili súbory zo Srbska a Českej republiky, DFS Črip z Devínskej Novej Vsi a Malá Rakonca z Fiľakova, reprezentanti chorvátskej a maďarskej menšiny.

Program MDFF prebieha na námestí a v uliciach mesta Zvolen, v základných školách, v priestoroch Domu kultúry  ŽSR, na scéne Divadla J. G. Tajovského a na Zvolenskom zámku. Okrem toho sú pre účastníkov festivalu organizované spoločenské stretnutia a tvorivé dielne, v rámci ktorých sa vytvárajú vzácne medzinárodné i medzietnické priateľstvá.

 


 

webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár


6394763

Úvodná stránka