Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podpolianske osvetové stredisko
http://www.vucbb.sk

Šaffova ostroha

Šaffova ostroha

Krajská prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci pre Banskobystrický a Žilinský kraj

 

organizátor: Podpolianske osvetové stredisko Zvolen

termín:        13. 4. 2019

miesto:        Dom kultúry ŽSR Zvolen (Sokolská 69)

 

Protokol o udelení cien a výsledkov – Banskobystrický kraj

Odborná porota: Barbora Morongová - predseda

                           František Morong

                           Agáta Krausová

Výsledky súťaže:

A. kategória

Priamy postup - Martina Vargová

Strieborné pásmo - Filip Záruba a Nina Gábrišová

                              František Kostúr a Emma Kofirová

B.  kategória

Priamy postup - Ľuboš Vidiečan

Bronzové pásmo - Gabriela Kováčiková a Dagmar Blahutová

                             Erik Cupci

                             Lucia Kuzmová, Ivana Ďuríčková, Eva Durajová

                             Michal Soták a Viktória Kamenská

                             Matej Baláž a Veronika Balážová

D.  kategória

Priamy postup - Matúš Kubina

Návrh na postup - Matúš Urban a Stela Veselovská

Strieborné pásmo - Ondrej Zátroch a Kamila Pompurová

Bronzové pásmo - Adam Bernát a Natália Poliščáková

                            Ľubomír Mateniščák a Sofia Orlayová

 

Protokol o udelení cien a výsledkov – Žilinský kraj

 

Odborná porota: Barbora Morongová - predseda

                           František Morong

                           Agáta Krausová

Výsledky súťaže:

A. kategória

Priamy postup - Viktor Janoštín a Laura Kolačkovská

 

B.  kategória

Priamy postup - Daniel Devečka

Návrh na postup - Marek Marušin a Alžbeta Palanová

Zlaté pásmo - Štefan Chmelický a Ivana Drobáňová

Strieborné pásmo - Miroslava Solčianska a Daniela Srnanková

                              Tomáš Behúň a Natália Czán

D.  kategória

Priamy postup - Samuel Staník a Alica Kotková  

Návrh na postup - Aleksije Illič

Strieborné pásmo - Richard Eliaš a Zuzana Petra Kopková

 

Zvolen 15. 4. 2019

 

kritériá hodnotenia

a) objavnosť tanečného materiálu

b) rešpektovanie zákonitostí vybraného typu tanca (forma tanca, štruktúra tanca, štrukturálna funkcia motívov v rámci motivických radov či tanečných sledov)

c) vhodný výber hudobného repertoáru viazaného k tancu

d) štýlové, technické a výrazové zvládnutie typu tanca

e) celkový dojem


 

Šaffova ostroha 2019 (foto Jozef Fašanga)

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár


6394727

Úvodná stránka