Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2
Podpolianske osvetové stredisko
http://www.vucbb.sk

Divadelné dni Podpoľania a Hontu

 Divadelné dni Podpoľania a Hontu 2018

Regionálna súťažná prehliadka divadelných ochotníckych súborov regiónu Detva, Krupina a Zvolen

Propozície

ilustračný obrázok

 

Usporiadateľ

Podpolianske osvetové stredisko Zvolen

Spoluorganizátori

Obec Zvolenská Slatina

Termín konania

6. - 7. apríla 2018

Miesto konania

Dom kultúry Zvolenská Slatina

 

Poslanie súťaže

Hlavným poslaním súťaže je vytvoriť priestor na prezentáciu amatérskych divadiel v rámci okresov Detva, Krupina a Zvolen, poskytnúť možnosť pre porovnávanie a oboznámenie sa s tvorbou rôzneho tematického a žánrového zamerania a spracovania.

 

Zásady a priebeh súťaže

Prehliadka amatérskeho divadla má tri kategórie:

A činoherné divadlo

B divadlo mladých

C divadlo dospelých hrajúcich pre deti

Prehliadka amatérskeho divadla je koncipovaná ako súťažná prehliadka amatérskych divadelných súborov dospelých a mladých, ktoré vo svojej inscenačnej praxi reflektujú zákonitosti divadla ako umeleckého druhu a ich adresátom je dospelé publikum (výnimka C).

Prehliadka vytvára  priestor na prezentáciu, vzájomnú konfrontáciu a inšpiráciu amatérskych divadelných súborov.

Charakteristika kategórií

Činoherné divadlo - môžu sa zúčastniť súbory, ktoré uplatňujú princípy hereckého interpretačného divadla a ich inscenácie vychádzajú z textov dramatických autorov, využívajú rôzne princípy hereckého divadla a ich inscenácie vychádzajú z najrôznejších zdrojov.

B Divadlo mladých - cieľom je prezentovať umeleckú  úroveň a výsledky činnosti amatérskeho divadla mladých v rôznych druhoch a žánroch činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla.

C Divadlo dospelých hrajúcich pre deti - súťažná prehliadka súborov a sólistov hrajúcich  pre deti v rôznych druhoch a žánroch činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla tvorby dospelých a mládežníckych kolektívov a jednotlivcov hrajúcich pre deti, ktorí vo svojej inscenačnej praxi reflektujú zákonitosti divadla a dramatickej hry s deťmi.

 

Organizačné zabezpečenie a riadenie súťaže

Súťaž je organizovaná na niekoľkých úrovniach. Každý súbor prihlasuje dielo do základného regionálneho kola podľa svojho bydliska. Do ďalších kôl postupujú súťažné príspevky na základe odporúčania odbornej poroty z regionálnej súťaže v troch kategóriách. Následné kolá sú krajské a celoštátne.

Do súťaže sa môžete zapojiť na základe riadne vyplnenej prihlášky, ktorú treba odoslať e-mailom, alebo poštou na adresu uvedenú na prihláške najneskôr do 20. marca 2018.

Odporúčaná dĺžka predstavenia je do 60 min, maximálne 90 min.

 

Hodnotenie a odborný seminár

Súťaž hodnotí odborná porota, ktorá navrhne vybraný súbor  na postup na krajskú prehliadku Rozprávkové javisko v Žiari n/Hronom, alebo na Zochovu divadelnú Revúcu do Revúcej. Po vyhodnotení sa uskutoční seminár zameraný na rozbor jednotlivých predstavení.  

 


 

webygroup

dnes je: 17.3.2018

meniny má: Ľubica

podrobný kalendár


5206905

Úvodná stránka