Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podpolianske osvetové stredisko
http://www.vucbb.sk

Divadelný súbor Adam z Hontianskych Nemiec

         Divadelný súbor Adam z Hontianskych Nemiec

začal pracovať ako dramatický krúžok v roku 2009. V súčasnosti ho tvoria deti z literárno-dramatického odboru ZUŠ Heuréka. Vedúcou súboru je pani učiteľka Mgr. Blažena Babiaková.

         Počet malých hercov sa každý rok mení, pretože tí, ktorí ukončili deviaty ročník, súbor opúšťajú. Teraz v súbore pôsobí 11 detí 4.,5., 6.,7., 9. ročníka. Ich repertoár divadelných hier je rôzny, aj keď sa prevažne venujú rozprávkam. Zatiaľ odohrali 20 hier pre detského, ale i dospelého diváka. Deti nielen hrajú, ale často sa spolu s pani učiteľkou podieľajú aj na tvorbe scenárov.

         Schádzajú sa pravidelne 2-krát do týždňa a počas školského roka vystupujú na rôznych podujatiach ako sú školské slávnostné  akadémie,   rôzne výročia,  Deň dôchodcov, Deň matiek, divadlá v prírode. Vystupovali aj v kaštieli na Ostrej Lúke a na Pustom hrade. Pravidelne sa zúčastňujú  prehliadky detských divadelných súborov v Krupine  a na Sliači. Na divadelnej prehliadke v Krupine získali v r. 2016  2. miesto a tento rok  si odniesli z podujatia Divadlá v prírode v Hontianskych Nemciach Divadelné drevo  za predstavenie O troch grošoch.

         Deti s p. učiteľkou práve spolupracujú na tvorbe scenára zo školského prostredia, ktoré by chceli predviesť na vianočné sviatky.

 

Škriatok a víla

         Charakteristika  predstavenia :

         Škriatok z lesa robí napriek lesným vílam, ktoré ho za to potrestajú. Škriatok  ale nezostáva nič dlžný. Vymyslí krutú pomstu pre vílu Liečivku. Tú za trest kráľovná víl vyženie medzi divožienky. Škriatkovi Smejkovi je víly Liečivky ľúto, a preto sa ku zlému činu prizná. Kráľovná víl Liečivke odpustí a z víl a škriatkov sa stávajú priatelia.

 

O troch grošoch

         Slovenská ľudová rozprávka o chudobnom kopáčovi, ktorého kráľ odmenil za jeho múdrosť a dôvtip. Chudobný človek sa vďaka svojej bystrosti, ktorá chýbala kráľovským mudrcom,  stal hlavným radcom na kráľovskom dvore.

 

Kontakt na vedúcu súboru: Mgr. Blažena Babiaková - 0903 807 521

e-mail - babiakova.blazena@gmail.com


 

webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár


6394716

Úvodná stránka