Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Podpolianske osvetové stredisko
http://www.vucbb.sk

2012

Divadelné slávnosti Podpoľania a Hontu

Vyhodnotenie

Kultúrne centrum A. Sládkoviča Detva 24. marec 2012


Regionálnej súťažnej prehliadky divadelných ochotníckych súborov z okresov Detva, Krupina a Zvolen sa zúčastnilo šesť divadelných kolektívov.

DOS Nádej Dúbravy: Situačná komédia S tvojou dcérou nikdy, autor: Antonín Procházka, réžia: Jozef Selecký. Dej predstavenia je vložený do dvoch rodín súčasnej doby, kde vznikne množstvo zápletiek medzi starším mužom mladou dievčinou – dcérou jeho priateľov a zlodejom, ktorý sa vkradne do jednej z rodín. Rozuzlenie nastane až v závere predstavenia.

Divadlo Zelienka: Rozprávka o hlúpej žene, autor: Pavol Dobšinský, úprava a réžia: Milan Krnáč. Veselá rozprávka vhodná pre deti, vtipné scénické komentovanie príbehu, dobré herecké výkony. Súbor bol odporučený na krajskú súťažnú prehliadku do Žiaru nad Hronom.

Hriňovské divadlo: Truhla, autor hry Vinko Moderndorfer, réžia, dramatizácia, úprava, scéna a hudba: Mgr.art. Boris Kováč. Ironická ponáška na medziľudské vzťahy so symbolickou scénickou skratkou a bizarnými interpretáciami. Súbor bol ocenený ako laureát festivalu a postúpil na Krajskú Zochovu divadelnú Revúcu.

Divadlo Zelienka: Bláznivá komédia Celebrity, autor: Antonín Procházka, úprava a réžia: Milan Krnáč. Ekranové predstavenie s množstvom priestorových zmien o medziľudských vzťahoch zo zákulisia televízie.

DOS Zvolenská Slatina: dráma Záveje, autor: V.H.Vladimírov, réžia a úprava: Ing. Igor Kuzma. Divadelnú hru uviedli v klasickom podaní a tradičným hereckým stvárnením. Súbor bol odporučený na festival hier s dedinskou tematikou do Trebišova.

DOS Detvan: komédia Život je zmena, autor: Antonín Procházka, scenár, dramaturgia a réžia: Mgr.art. Boris Kováč. Anekdota plná zmien a premien v ktorej dominovala herecká rola pána Kovalčíka a bol ocenený za najlepší herecký výkon.

Súčasťou Regionálnej postupovej súťažnej prehliadky divadelných ochotníckych súborov bol rozborový seminár.

Porota:

predseda: PhDr. Ľubomír Šárik
členovia: Mgr.art. Maroš Krajčovič, Mgr. Dušan Krnáč

 


 

webygroup

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár


6143526

Úvodná stránka